“Sentymentalne Metamorfozy” Teatru Hybrydy

“Sentymentalne Metamorfozy” Teatru Hybrydy

This event is in Polish.

Dom Polski w Seattle i Szkoła Polska im. ks. Jana Twardowskiego w Bellevue serdecznie zapraszają na spektakl “Sentymentalne Metamorfozy” w wykonaniu artystów z Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

“Sentymentalne Metamorfozy” to spektakl muzyczny o przewrotnych relacjach damsko-męskich w formie lekkich i zabawnych skeczy kabaretowych autorstwa Stefanii Grodzieńskiej, Juliana Tuwima i Mariana Hemara, przeplatanych wesołymi szlagierami z okresu międzywojennego oraz lat 60. I 70. XX w. W programie znajdują się także refleksyjne przeboje wykonywane przy gitarowym akompaniamencie, z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Piotra Szczepanika i Janusza Laskowskiego oraz autorskie piosenki napisane specjalnie dla Teatru Hybrydy przez młodych twórców.

Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego to jest jeden z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, o historii siegającej 1957 r. Obecny teatr, reaktywowany w 2005 roku, jest kontynuatorem legendarnych Hybryd, z których wywodzą się tacy artyści jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda i wielu innych. W zespole działają studenci, doktoranci i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. W repertuarze teatru jest kilkadziesiąt spektakli i koncertów, wykorzystujących teksty najlepszych polskich poetów i dramaturgów, a także nieco lżejsze formy komediowe, farsy, kryminały czy pokazy choreograficzne.

Teatr Hybrydy odbył kilkaset występów w kraju i za granicą w teatrach, ośrodkach kultury i muzeach. Brał też udział w wielu festiwalach i przeglądach, zdobywając nagrody. W Seattle teatr gościł dwukrotnie zdobywając ogromne uznanie naszej publiczności. W programie słowno-muzycznym “Sentymentalne Metamorfozy” wystąpią: dyrektor i reżyser teatru, Maciej Dzięciołowski, wokalista i gitarzysta , Krystian Czaja oraz aktor i wokalista, Tomas Senda. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie $20-25 można kupić przez Evenbrite tutaj.

More: website Teatru Hybrydy

by AC

Details

Starts On

October 3, 2023 - 7:30 pm

Ends On

9:00 pm

Cost

$20.00

Event Tags

Music, Polish Language, Theater

Venue

Polish Cultural Center

1714 18th Ave
Seattle
Washington
United States
98122
http://www.polishhome.org