Klub Książki: “Seans w Domu Egipskim”

Klub Książki: “Seans w Domu Egipskim”

Klub książki zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.

Podczas spotkania w lipcu omawiana będzie książka „Seans w Domu Egipskim” Maryli Szymiczkowej (autorki powołonej do życia przez Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego). Powieść jest kolejną z serii, której główną bohaterką jest profesorowa Szczupaczyńska.

Jest jesień roku 1898. Do Krakowa przybywa Szatan, czyli Stanisław Przybyszewski, a w Genewie zamachowiec zabija cesarzową Sissi. To jednak dopiero początek dziwnych i nieprzewidzianych zdarzeń.

Eleganckie towarzystwo, sama krakowska śmietanka, w tym i profesorowa Szczupaczyńska, spotykają się w Domu Egipskim, aby wziąć udział w seansie spirytystycznym, prowadzonym przez kobietę medium przebywającą akurat w Krakowie. Do stołu zasiada dwanaście osób. Jednak gdy towarzystwo wstaje, aby  popatrzeć na zaćmienie księżyca, gospodarz pada na ziemię, rażony… no właśnie. Czym?

Profesorowa Szczupaczyńska wie, że bez jej pomocy śledztwo utknie w martwym punkcie, dlatego decyduje się rozwikłać tajemniczą zagadkę. Przytomnie zapobiega skandalowi i dyskretnie wzywa zaufanego śledczego. We dwójkę przekopią miasto, odnajdą winnych, ustalą motywy i modus vivendi. A wszystko to w rewelacyjnej scenerii schyłku wieku, ekscentrycznych ruchów, szaleńców, alkoholików i zwykłych awanturników, którzy tworzą kolorową panoramę nudnego miasta.

„Seans w Domu Egipskim” to wciągający kryminał, powracający w swojej treści do dawnych lat, pełen spirytualizmu i tajemniczości. Urok powieści tkwi w opisach Krakowa i jego mieszkańców u schyłku XIX wieku

More:  blog klubu

Klub ma spotkania online, zaproszenie można uzyskać od Joanny.

by AK

Details

Starts On

July 14, 2023 - 6:00 pm

Ends On

7:30 pm

Event Tags

Book, Polish Language

Venue

Online

United States