Klub Książki: “Dwa psy przeżyły”

Klub Książki: “Dwa psy przeżyły”

Klub książki zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.

Tematem spotkania sierpniowego jest książka Piotra Szmidta “Dwa psy przeżyły” wydana w 2020 r przez wyd. Wielks Litera.  Ta ksiązka to – cytując opis wydawcy – zamach na przeciętność, który przyniesie nieoczekiwane skutki.

Polska, Warszawa, XXI wiek. Świat rządzony lajkami, subami, wyświetleniami. I buntownik, który zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i zdyskredytować popularność idiotów.  Walter to trzydziestoparoletni warszawiak, który chciałby zrobić karierę w branży muzycznej, ale na razie komponuje jedynie muzykę do reklam. Z wyglądu tak przeciętny, że znajomi często nie pamiętają jego imienia i mówią o nim “ten typ”. Wewnętrznie poskręcany, nie akceptuje czasu i miejsca, w którym przyszło mu żyć.

Wkurzają go wszyscy i wszystko: brudne miasto, tępi koledzy i ich puste dziewczyny, rodzinny dom, nudny ojczym, masowa muzyka. Nie ma tu miejsca dla twórczej jednostki. Dlatego Walter postanawia zaprowadzić porządek.  Szybko okazuje się, że toczona przez niego walka z otumaniającą codziennością i wszechobecną komercją odsłania zasady, którymi sterowana jest nasza rzeczywistość – wszyscy jesteśmy ofiarami fake newsów.  Soczysta, trafna i znakomicie absurdalna opowieść o patologiach czasów współczesnych. Inteligentna i zabawna odtrutka na czyhającą zewsząd nudę.

More:  blog klubu

Klub ma spotkania online, zaproszenie można uzyskać od Joanny.

by AK

Details

Starts On

August 11, 2023 - 6:00 pm

Ends On

7:30 pm

Event Tags

Book, Polish Language

Venue

Online

United States